piątek, 1 sierpnia 2014

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych   Włosy koloru blond, nawet te naturalne, mają o wiele słabszą strukturę niż włosy ciemne.  Rozjaśniane mają porowatą strukturę, są wrażliwe na wysoka temperaturę, nieodpowiednie rozczesywanie czy związywanie, charakteryzują się skłonnością do łamania, plątania, rozdwajania końcówek, które są kruche i matowe. 

Mycie włosów- najlepsza będzie dla nich metoda OMO (Odżywka-Mycie szamponem delikatnym-maska lub Odżywka o bogatszym składzie niż pierwsze o), raz na2 tyg. mycie włosów szamponem z sls, od czasu do czasu można użyć szamponu neutralizującego żółty odcień włosów (fioletowy szampon lub płukanka z gencjany)


Odżywianie/olejowanie- minimum na godzinę przed myciem olej lub maska na suche lub wilgotne włosy jako pierwsze O. Ja przed każdym myciem nakładam kilka godzin przed olej na włosy, 15 min przed myciem na to maskę, myję włosy i nakładam maskę na 30 minut podgrzewając turban suszarką.


Suszenie- najlepiej gdyby włosy pozostawić do naturalnego wyschnięcia, ale moje włosy pozostawione w tym stanie nie mają wcale objętości, dlatego suszę je letnim i zimnym nawiewem suszarki. 

   Posiadaczki rozjaśnianych włosów powinny zrezygnować ze wszystkich urządzeń, które mogą je wysuszać. Mycie metoda OMO, delikatne rozczesywanie, upinanie włosów do snu, zabezpieczanie końców serum silikonowym, systematyczne podcinanie końcówek to nieodłączna część pielęgnacji włosów rozjaśnianych. Nie można zapomnieć też o odżywianiu maseczkami, płukance octowej lub rumiankowej,  płukance z naftą kosmetyczną ( przed zastosowaniem należy włosy dobrze nawilżyć), ostatnim płukaniu po myciu chłodną wodą, która domyka łuski włosowe, dzięki temu można poprawić swój stan włosów na lepszy.

Czego nie lubią rozjaśniane włosy?
  alcohol, alcohol denat, isopropyl alcohol, nadmiaru ziół ( z wyjątkiem siemienia, prawoślazu i lipy), nadmiaru protein, detergentów i produktów o niskim pH (ocet, cytryna, sok z aloesu- oczywiście nie lubią w nadmiarze)
                                                                                                          buziaczki :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Hej! Każdy komentarz sprawia mi wielką radość . Reklama jest zbędna, ponieważ odwiedzam wszystkich komentujących i obserwujących. :)