środa, 18 lutego 2015

Reklamacje w salonie fryzjerskim

(Nie znalazłam odpowiedniego zdjęcia do dzisiejszego wpisu, dlatego wklejam takie :] )

   Jeżeli klient jest niezadowolony z wykonanej usługi bądź zakupionego produktu, ponieważ nie spełniają jego oczekiwań, wniesie zażalenie do fryzjera.

   Fryzjer powinien zawsze przeprosić za wszelkie nieprzyjemności związane z reklamacją i zaproponować szybkie rozwiązanie problemu.
   Jeżeli klient nie potrafi porozumieć się w sprawie reklamacji z fryzjerem, może wkroczyć na drogę prawną:
* Niezadowolony z usług klient zgłasza się do izby rzemieślniczej. Tam zostaje wydane orzenie dotyczące wykonanej przez fryzjera usługi.
* Jeżeli efekty usługi zostały ocenione źle i reklamacja została uznana, fryzjer musi ponieść odpowiedzialność za wyrządzone szkody.

Wielu klientów niezadowolonych z wykonanej usługi nie wraca więcej do salonu, w którym tę usługę wykonano i nie składa zażalenia, tylko zmienia salon. Utrata klienta ma dla salonu znacznie większe znaczenie niż koszty powtórzenia usługi lub rekompensata finansowa.

   Przeprowadzone badania wykazały, że klienci o negatywnych wrażeniach opowiadają kolejnym 19 osobom, podczas gdy na temat pozytywnych odczuć i doświadczeniach rozmawiają tylko z 3-4 osobami.
   Dlatego ważne jest, aby fryzjer był poinformowany o wszystkich błędach popełnionych w jego salonie. Trzeba pamiętać o tym, że można eliminować tylko te błędy,  o których się wie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Hej! Każdy komentarz sprawia mi wielką radość . Reklama jest zbędna, ponieważ odwiedzam wszystkich komentujących i obserwujących. :)