poniedziałek, 23 marca 2015

Nafta kosmetyczna w pielęgnacji włosów


Nafta kosmetyczna jest dla moich włosów jednym z kilku najlepszych kosmetyków wygładzających. Ponad to nadaje połysk i miękkość.Jest doskonała do włosów matowych, ciężkich do ułożenia, z tendencją do plątania się. Wzbogacona jest biopierwiastkami czy wit. A i E które zwiększają jej właściwości pielęgnacyjne.

Dostępność i cena.
Bez problemu dostaniemy ją w aptekach i niektórych sklepach. Cena waha się w granicach 5-10 zł.

Rodzaje:
Czysta bez dodatków
Z sokiem z pokrzywy
Z wit. A i E
Z biopierwiastkami
Z olejem rycynowym
Z ekstraktem z rumianku
Z aloesem i olejkiem z drzewa herbacianego

Stosując naftę należy pamiętać by włosy były dobrze nawilżone, ponieważ może je lekko wysuszyć. Nie należy też trzymać jej za długo na włosach lub skórze głowy.

Jak stosować naftę:
Jako maseczka- żółtko, odrobina nafty i oleju rycynowego. Owinąć folią i po ok. 20 min spłukać i normalnie umyć włosy.

Jako płukanka- do miski wlewamy około 1,5 l letniej wody i dodajemy kilka kropel (ja dodaję pół łyżeczki) nafty kosmetycznej. Całość mieszam i zanurzam całe włosy (uwaga na wrażliwy skalp, można moczyć tylko długość włosów).


Po opłukaniu włosów odciskam je delikatnie z nadmiaru wody i zawijam na chwilę w ręcznik.
Płukankę należy stosować po umyciu włosów i spłukaniu maski/odżywki. Po zastosowaniu płukanki nie spłukujemy już włosów zwykłą wodą.

Ten sposób sprawdza się u mnie najlepiej i widzę po nim najlepsze efekty. Włosy są miłe wdotyku, gładkie i "ogarnięte". Po zawinięciu włosów sposobem na opaskę lub w koka, powstałe loczki są błyszczące i sprężyste. Polecam gorąco  :)


Pozdrawiam
Eulallia :*

1 komentarz:

Hej! Każdy komentarz sprawia mi wielką radość . Reklama jest zbędna, ponieważ odwiedzam wszystkich komentujących i obserwujących. :)