czwartek, 21 maja 2015

Odżywianie włosów Dominiki
Opis włosów Dominiki:
  • są cienkie i podatne na odkształcenia
  • przetłuszczają się- po umyciu są świeże krótki czas
  • myje je prawie codziennie
  • skłonne do strączkowania
  • końcówki w dobrym stanie
  • najczęściej pozostawiane do naturalnego schnięcia
  • bardzo rzadko prostowane i lokowane
  • lekko przesuszone od ramion w dół od farby półtrwałej, która już całkowicie się wypłukała


W końcu udało mi się dorwać włosy mojej ciotecznej siostry we własne ręce. Miałyśmy na całą pielęgnację tylko godzinę czasu, więc nie mogłyśmy sobie pozwolić na olejowanie przed myciem. 
   Wybrałam opcję tuningu maski olejem. Włosy zostały umyte szamponem Pantene agua light. Zmieszałam po łyżce maski Dolce placenta, Vital Derm, oleju Amla i skrobi ziemniaczanej. Okolo 10 minut podgrzewałam turban ciepłem suszarki. Po tym czasie dałysmy włosom przestygnąć i całość została dokładnie spłukana.W końce wtarłam odrobinę serum GlissKur+serum silikonowe Syoss.
   Włosy zostały wysuszone suszarką z ciepłym/letnim nawiewem głową w dół. W wysuszone końce nałożyłam jeszcze troszkę serum GlissKur.   Włosy Dominiki są niskiej porowatość od nasady, a średniej ku końcom. Nie potrzeba bardzo bogatej pielęgnacji, by włosy stały się ''idealne''. Jej problemem jest ''brak objętości włosów przy nasadzie-szybka utrata świeżości i odkształcenia od gumki po śnie''.
   Przy takich włosach ważne jest to, by używane szampony nie miały w składnie silikonów, ktore obciążają włosy. Dobrze powinny sprawdzać się szampony ziołowe z sls. Skuteczny mógłby okazać się peeling skóry głowy, np. cukrowy (4 łyżki cukru+2 łyżki szamponu). Warto go robić raz w tygodniu. Jeśli chodzi o odżywianie myslę, że najbardziej sprawdziłoby się to przed myciem. Wszystkie maski, te tuningowane olejami także, naklada się przed myciem na lekko zwilżone włosy, trzyma pod czepkiem ok30 minut, a potem normalnie myje szamponem. Wlosy zostaną odpowiednio odżywione, a na pewno nie będą przyklapnięte i obciazone. Dominiki włosy są w dobrej kondycji więc po takim myciu może uzyc juz lekkiej odżywki na 2 min do spłukania (od ucha w dól), lub odżywki w sprayu np. GlissKur z olejami tej żóltej.
   Aby dłużej przetrzymać włosy w świeżości, po myciu dobrze by było wcierać w skalp sok z cytryny. Nalezy jednak pamiętać, aby jego nadmiar nie spływał na długość, która od niego mogłaby się przesuszyć. Jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z przetluszczaniem jest maska drożdżowa. Stosowana regularnie działa dłużej niż tylko od mycia do mycia. Maska dodatkowo sprawia, że wlosy trochę szybciej nam rosną. ( 1/4 kostki drożdży+2 łyżki maski do włosów)
   Do snu proponowałabym jej upinać wlosy w luźny, wysoki koczek zabezpieczony żabkam. W ten sposób nie powstanie odgniecenie na całej długości jak od gumki, lecz włosy ułożą się w fale.
 Dominika lubi kiedy jej włosy sa proste, ale patrząc na zdjęcie ''przed'' myslę, że chcą się falować tylko troszkę trzeba im pomóc. Następnym razem gdy nadarzy się okazja razem z nią spróbujemy wydobyć skręt z naszych włosów. :)


pozdrawiam
Eulallia :*

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Hej! Każdy komentarz sprawia mi wielką radość . Reklama jest zbędna, ponieważ odwiedzam wszystkich komentujących i obserwujących. :)