czwartek, 1 października 2015

Philips- lokówka 10w1


   Chociaż lokówkę dostałam dwa lata temu na urodziny i nie jest ona nowością to postanowiłam wspomnieć o niej na blogu. Całość zapakowana jest w poręczne, odporne na ciepło etui, gdzie każdy element ma swoje miejsce. W zestawie jest 10 różnych elementów i dodatków, stąd w nazwie "10w1".


   W zestawie dołączona jest szczotka, która wykonana jest bardzo starannie i nie ma mowy o wypadającej poduszeczce czy igiełkach. Szczotka bardzo dobrze rozczesuje i nie ciągnie włosów. Używam jej do rozczesywania włosów mokrych z odżywką. Mimo ciągłego moczenia i suszenia nadal wygląda bardzo dobrze.


1. Pierwsza nasadka jest nietypowa. Kształtem nie przypomina standardowej okrągłej lokówki. Jest płaska i szeroka, dzięki czemu uzyskujemy efekt fal zygzaków/loków trójkątnych.2. Kolejna to gruba lokówka do tworzenia luźnych loków i fal. Na nią możemy założyć dodatkową nasadkę, która dołączona jest do zestawu.


3. Jest też nakładka do loków spiralnych, którą najchętniej wykorzystuję i również moja ulubiona...


  4.  ...o najmniejszej średnicy do tworzenia drobnych loczków.


 Nakładki, które można zakładać na najgrubszą lokówkę i na najmniejszą są dla mnie zbędne, ale innym pewnie się przydają. Ta mniejsza może przydać się przy robieniu luźnych loczków, a większa do grubych loków spiralnych.


Fajnym dodatkiem są dwa klipsy do podpinania włosów. Dziewczynom z gęstymi włosami z pewnością bardzo się spodobają. Dobrze trzymają włosy i nie ciągną jak inne tego typu klamry z ząbkami.


Każda nasadka posiada wskaźnik gotowości do pracy. Kiedy lokówka jest dostatecznie nagrzana, czerwone kółeczko zmienia kolor na czarny.


Największym niewypałem okazała się dla mnie prostownica. Na początku użyłam jej chyba tylko raz i nigdy więcej po nią nie sięgałam.


Dodatkowe informacje:

Cena- obecnie możemy kupić cały zestaw od 70-80 zł.
Kabel ma 180 cm długości, a końcówka jest obrotowa co zapobiega plątaniu przewodu. Ja nauczona jestem do fryzjerskich sprzętów z długimi kablami i trochę szkoda, że ten nie jest dłuższy. Automatyczne wyłączanie po godzinie działania, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, a dzięki podpórce, gorące urządzenie nie leży na blacie.
   Lokówka jest bardzo prosta w uzytkowaniu. Bez problemu zamontujemy wybraną nasadkę, a po chwili od momentu włączenia lokówka jest gotowa do pracy. Loczki wychodzą sprężyste i błyszczące.
Dostępność-na pewno możecie zamówić ją przez internet lub kupić w specjalnych sklepach ze sprzętami elektrycznymi.

Niżej zrobiłam kolaż zdjęć loczków na główce fryzjerskiej po użyciu czterech głównych nasadek. Numerek odpowiada numerkowi w opisie wyżej.
   Siedząc przy główce, zrobiłam szybką, asymetryczną fryzurę z warkoczami z prostych włosów do ramion. Pokręciłam tylko końcówki kosmyków, których nie wpinałam do środka.  
9 komentarzy:

Hej! Każdy komentarz sprawia mi wielką radość . Reklama jest zbędna, ponieważ odwiedzam wszystkich komentujących i obserwujących. :)